חבר/ה יקר/ה,

לתשומת ליבך, עם בחירתך לשתף מידע מתוך התיק הרפואי שלך עם אפליקציית K (להלן: “האפליקציה”), אנו מבקשים להביא לתשומת ליבך מידע חשוב ביחס לשירות הנ”ל.

לידיעתך, השירות מסופק באמצעות אפליקציית K של חברת K Health האמריקאית (להלן: “החברה”), שמטרתה לשפר את המידע המונגש לחבר, על בסיס שאלון מותאם לתשובות שהינך מספק/ת, ולייעל, בין היתר, על בסיס המידע הנ”ל והמידע רפואי שלך במכבי, את השירות הניתן לך על-ידי מכבי.

לפיכך, חשוב להביא לתשומת ליבך, שבעת שיתוף מידע אישי עם האפליקציה, הינך נותנ/ת להן את הסכמתך לשיתוף המידע שלך והחזקתו (באופן מוצפן ואנונימי, אך משוייך לזהות שהגדרת אתה באפליקציה) כאמור להלן:

היבטי פרטיות ותנאים לשיתוף מידע בין מערכות מכבי לאפליקציית K:

 • עם הכנסת שם המשתמש והסיסמא שלך לשירותי האון ליין של מכבי, הינך נותן/נת הסכמתך להעברת מידע רפואי שלך, כולל מידע היסטורי (כמפורט להלן), כשהוא מוצפן ואנונימי, אך משוייך לזהות שהגדרת אתה באפליקציה, ממכבי לK Health (מפעילת האפליקציה).
 • כמו כן, במהלך תקופת זמן מוגבלת (24 שעות), תקבל האפליקציה עדכונים מהתיק הרפואי שלך במכבי – כולל פעולות/ייעוץ שבוצעו במכבי ובאפליקציה מרגע הכניסה המזוהה ועד תום התקופה האמורה.
 • מהות המידע שישותף עם K-health

​​

עם אישורך, ישותף עם  K-health מידע היסטורי מפורט מתוך הרשומות הרפואיות שלך במכבי העשוי לכלול:

 • נתונים דמוגרפיים: גילך, מינך הביולוגי
 • נתונים פיזיולוגיים: משקל, גובה, מדדי לחץ דם
 • אבחנות קבועות: עישון, סוכרת, הריון, אם מעודכנות ברשומות מכבי
 • מחלות כרוניות: מחלות כרוניות המעודכנות ברישומי מכבי.
 • ביקורי רופא: היסטוריית ביקורים אצל הרופא, כולל האבחנה שנרשמה.
 • תרופות: תרופות מרשם שאתֿ/ה לוקח/ת בקביעות, תרופות שנרשמו לך וכן תרופות שרכשת בבתי מרקחת.
 • בדיקות מעבדה: הפניות שקיבלת ובדיקות שביצעת במעבדות שונות כולל תוצאות הבדיקה אם התקבלו במכבי.
 • ניתוחים – במידה שתועדו כאבחנה בתיקך הרפואי
 • היסטוריה משפחתית: קיומן של מחלות אקוטיות במשפחתך, ובפרט סרטן, סוכרת, מחלת לב איסכמית, יתר לחץ דם, ובלבד שתועדו כאבחנה בתיקך הרפואי..
 • המידע הרפואי מועבר לחברה באופן מוצפן ואנונימי, אך הוא נשאר משוייך לזהות שאותה הגדרת באפליקציה (אם קראת לעצמך באפליקציה בשמך האמיתי, אזי המשמעות היא שהמידע שלך מזוהה).
 • המידע הרפואי מועבר לחברה מפעילת האפליקציה וישמש אותה להשוואה של ההיסטוריה הרפואית שלך לזו של אנשים אחרים בעלי נתונים דומים לשלך. על בסיס המידע ההיסטורי תוכל האפליקציה לספק לך מידע אמין ומקיף יותר על הבחירות שיועילו בסבירות הגבוהה ביותר לבריאותך ולרווחתך. בנוסף ישמש המידע, באופן אנונימי, לאימון ושיפור מנוע הבינה המלאכותית של האפליקציה. החברה תמשיך להחזיק במידע שהועבר אליה גם לאחר תקופת השימוש באפליקציה, אלא אם כן תפנה אליה בבקשה למחיקת המידע כאמור להלן.
 • בכל עת, קיימת לך הזכות לבקש “להישכח” באפליקציה בהתאם לתנאי השימוש של האפליקציה העומדים, בין השאר, בדרישות הגנת הפרטיות האירופאיים של ה-GDPR. משמעות הבקשה להישכח היא אפשרות לבקש כי המידע אודותיך (המקושר אליך, כמפורט לעיל) יימחק ממאגרי האפליקציה.​
  • ​”מידע רפואי מועבר” – למעט רפואת הנפש.​
 • שיתוף הפעולה עם האפליקציה ושילובה במערכות מכבי נעשה בשיתוף מחלקת אבטחת מידע במכבי, ומנוטר, מעת לעת, על ידה.
 • נכון להיום, השירות מסופק לחברי מכבי פעילים, מעל גיל 19. ככל שאינך עומד/ת בתנאים הנ”ל, גישתך תחסם, ולא יהא באפשרותך לשתף עם האפליקציה מידע מתוך התיק הרפואי שלך.
 • לא ניתן לעשות שימוש באפליקציה בדרך של שיתוף מידע עבור בני משפחה, אלא אך ורק עבור המשתמש שביצע הזדהות.
 • על מנת שתוכל להשלים את החיבור לתיקך הרפואי במכבי, הנך מתבקש לאשר כי קראת והבנת את התנאים המפורטים לעיל. ככל שאינך מעוניין בכך – באפשרותך להמשיך להשתמש באפליקציה במסלול “הרגיל” (ללא הזדהות מול מערכות מכבי). במקרה כזה לא יהיה שיתוף של מידע רפואי, אולם לא תוכל ליהנות מהיתרונות הגלומים בשיתוף מידע רפואי עשיר ועדכני.

​​

היבטים רפואיים:

 • ככל שבמהלך השימוש באפליקציה (לאחר התחברות למערכות המידע של מכבי) קיבלת הפניה לביצוע בדיקה כלשהי, האחריות לביצועה מוטלת עליך. חשוב להדגיש – כל עוד לא ביצעת את הבדיקה, שום גורם במכבי לא נחשף לתהליך שבוצע עד אותו רגע במסגרת האפליקציה והרופא אינו רואה את ה”שיחה” שקיימת עם האפליקציה. ככל שאכן בחרת שלא לעשות את הבדיקה שהומלצה לך לפי הקריטריונים שסימנת – אנו ממליצים לך לפנות לטיפול רפואי, בהקדם. ויודגש, האפליקציה מעניקה אפשרות לביצוע הבדיקה, אך זו אינה מהווה המלצה רפואית, אשר יכולה להינתן רק על-ידי רופא.​​
 • חשוב להדגיש – ככל שבמהלך השימוש באפליקציה הינך מופנה לבצע בדיקה כלשהי, שום רופא אינו נחשף לתהליך שבוצע באפליקציה עד לביצוע הבדיקה וקבלת תוצאותיה. עם קבלת תוצאות הבדיקה, תוקפץ הודעה לרופא שאליו את/ה משויך/כת, והמידע (תוצאות הבדיקה ותהליך השאלון שבוצע מול האפליקציה לפני כן) יהיה זמין בתיקך הרפואי לכל רופא משפחה וילדים במכבי. כמו כן, ככל שתוצאות הבדיקה הינן חיוביות – אנא צור קשר עם הרופא. ככל שהינן שליליות – הרופא לא יחזור אליך, אולם אם התסמינים ממשיכים או מחמירים, יש לפנות לבדיקה רפואית.
 • מטרת האפליקציה הינה לייעל תהליכים ולשפר את השירות המוענק לך, ובין היתר לחסוך לך זמן ולספק מענה מהיר יותר.

​​

יחד עם זאת, בכל עת הינך רשאי/ת וזכאי/ת לפנות לרופא בדרכים המקובלות.

 • חשוב! אם הסימפטומים שאת/ה חש/ה חמורים או החריפו, אנא פנה בקדימות לקבלת טיפול רפואי בדרכים המקובלות (פנייה לרופא/מרפאה, מוקד טלפוני או מוקד באזור מגוריך)

​​

​היבטים תפעוליים:

 • מכבי אינה אחראית לפעילותה השוטפת של האפליקציה וזמינותה לציבור המשתמשים, אלא רק לממשק שיחבר את החבר/ה עם הרופא במכבי במסגרת מסלול “מזוהה-מכבי”.
 • החברה אינה מספקת באופן ישיר או עקיף שירותי יעוץ רפואי, אלא תשתית טכנולוגית לצורך הפעלת השירותים, והיא לא תישא באחריות לטיפול הרפואי שיינתן לך על-ידי מכבי, ובכלל זה לכל עצה ו/או הנחיה מקצועית שתתקבל ממכבי ו/או מי מטעמה באמצעות השירות ו/או לכל מידע המתקבל באופן ישיר ו/או עקיף כתוצאה או במסגרת השימוש באפליקציה.
 • הורדתך את האפליקציה או עשותך שימוש בה (ככל שהיא כבר מותקנת במכשירך) לצורך קבלת שירות נעשית באחריותך הבלעדית, ועליך מוטלת החובה לוודא ולאשר את תנאי השימוש באפליקציה, לרבות הרשאות וכיו”ב.
 • בהצטרפותך לשירות באמצעות האפליקציה הינך מאשר/ת כי:
 1. ידוע לך שלא חלה עליך חובה להסכים לשימוש באפליקציה, וכי באפשרותך לפנות לרופא שלך בדרכים המקובלות.
 2. ידוע לך, כי מטבעו השירות הינו שירות מקוון התלוי בשירותי תקשורת ואחרים המסופקים למכבי ו/או לחברה ו/או לך על-ידי צדדים שלישיים (כגון: שרתי אינטרנט חיצוניים, ספקיות תשתיות אינטרנט, חברות סלולאר וכיו”ב), וכי יתכן שיחולו עיכובים בחיבור האפליקציה או במהלכו מסיבות התלויות בצדדים שלישיים כאמור. הנך מצהיר/ה ומאשר/ת, כי מכבי לא תהא אחראית כלפיך בכל הקשור בעיכובים כאמור, וכי אין לך ולא תהיה לך והנך מוותר/ת בזה על כל טענה ו/או דרישה ו/או עילה ו/או תביעה כנגד מכבי בקשר עם עיכובים כאמור.
 3. עוד ידוע לך, כי השירות באמצעות האפליקציה כולל תמיכה טכנית, וכי מכבי תשתדל לענות לפניותיך בעניינים טכניים שיתקבלו באמצעות פניה למוקד מכבי או בדואר אלקטרוני בלבד, ללא כל התחייבות מצידה לעשות כן.
 4. ידוע לך, כי השירות באמצעות הטלפון הסלולארי נועד לאפשר לך ליהנות מהיתרונות הייחודיים של מכשיר הסמארט-פון, שנוכח מאפייניו הייחודיים יש להקפיד על מספר כללים כמפורט להלן:
  • (א) יש להשתמש במכשיר טלפון סלולארי המופעל לפי הוראות היצרן (ושלא נפרץ או בוצעו בו שינויים).
  • (ב) עליך לשמור על מכשיר הטלפון הסלולארי שלך בחזקתך ולהימנע ממסירתו לידי גורמים לא מורשים.
 5. ידוע לך, כי השימוש באינטרנט לקבלת מידע, לרבות העברת מידע רפואי, חושף את המשתמש לסיכונים הנובעים ממבנה רשת האינטרנט ומהשימוש בכל ציוד קצה אחר המאפשר התחברות לרשת.
 6. שימוש כאמור חשוף לסיכונים הטבועים ברשת האינטרנט ובמערכות המבוססות על תוכנות, חומרות ורשתות תקשורת, לרבות סיכונים הנובעים מתוכנות מפגעות (וירוסים, סוסים טרויאנים וכדו’), ציתות לקווי תקשורת, פריצה על-ידי גורמים עוינים, התחזות לתוכנת האפליקציה או לאיזו מהמערכות והונאות מקוונות אחרות. מכבי משקיעה מאמצים רבים בהגנה מפני סיכונים אלה, אך למרות זאת, אין אפשרות לחסימה מוחלטת וייתכנו נזקים ו/או הפסדים עקב התממשות איזה מהסיכונים, לרבות גילוי ו/או שיבוש מידע הזורם ו/או המוצג במערכות, שיבוש בהוראות/בקשות, פעולות לא מורשות, לרבות בתיקך האישי, שיבושים בפעולת אפליקציות ו/או במערכות ו/או בזמני התגובה שלהן, לרבות אי ביצוע, ביצוע שגוי ו/או ביצוע באיחור של הוראה/בקשה, חוסר זמינות של איזה ממערכות ו/או שירותי האפליקציות השונות וכיו”ב.
 7. זכויות הקניין הרוחני באפליקציה שבה נעשה שימוש לצורך מתן השירות הן בבעלות החברה, כמו כן המידע ואלמנטים נוספים המתפרסמים בה עשויים להיות מוגנים על-פי דיני זכויות יוצרים בישראל. בכפוף לעשיית שימוש באפליקציה לצרכים להם היא נועדה בלבד, אין להעתיק, לשנות, להפיץ, לאפשר לאחרים לגשת או להשתמש באפליקציה באופן לא מורשה, או לעשות שימוש מסחרי במידע, אלא ברשות בעלי הזכויות.
 8. על השימוש בשירות וכל הנובע משימוש כזה יחולו דיני מדינת ישראל, ולבתי המשפט במחוז תל אביב-יפו תהא סמכות השיפוט הבלעדית והייחודית בכל עניין הקשור בהם.
 9. השירות אינו מוצע כאשר השימוש בו אינו מותר על-פי הדין המקומי ואינו מבוצע בשטחי מדינת ישראל.
 10. מכבי שומרת לעצמה את הזכות לשנות מעת לעת את השירות, לרבות הוספת ו/או גריעת רכיבים ו/או שינוי הוראות השימוש והתנאים לשימוש בו ו/או הפסקת פעילות השירות באופן מלא או חלקי, על-פי שיקול דעתה הבלעדי, וכל שינוי כאמור יחייב אותך ממועד פרסומו או ממועד קבלת הודעה על כך בדרך אחרת כלשהי, לפי המוקדם.
 11. הקפד/הקפידי לעקוב אחר השינויים בתנאי השימוש האלה.
 12. האמור במסמך זה עוסק בתחומים המפורטים בו בלבד, ואין בו כדי לגרוע ו/או לשנות מכל הסכמה אחרת בין מכבי לבינך בכל נושא/תחום שהוא.
 13. מבלי לגרוע מהאמור לעיל, על השירות האמור לעיל יחולו תנאי השימוש בשירותים המקוונים של מכבי ומדיניות הגנת הפרטיות של מכבי, בהם ניתן לעיין באתר האינטרנט של מכבי.

עודכן לאחרונה בתאריך 12 בספטמבר 2019